OZONOWANIE

Ozonowanie stanowi jedną z najbezpieczniejszych i ekologicznych metod dezynfekcji. Usuwa a nie  tylko maskuje  nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, drobnoustroje i inne czynniki chorobotwórcze. Jego główną zaletą jest bezpieczeństwo, gdyż przebiega bez użycia jakiejkolwiek chemii. Jest naturalnym i efektywnym środkiem biobójczym.

Ozonowanie znajduje zastosowanie w :

placówkach służby zdrowia, hotelach, pensjonatach, halach, magazynach i zakładach produkcyjnych, szkołach, przedszkolach, internatach, mieszkania po pożarze, zmarłym lub zalaniu, restauracjach, barach, samochodach, kinach, teatrach, bibliotekach i urzędach.

Ozonowanie - skuteczna metoda dezynfekcji i odświeżania powietrza

Ozonowanie to proces, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących skutecznych metod dezynfekcji i odświeżania powietrza. Wykorzystując właściwości ozonu, możemy pozbyć się wielu szkodliwych czynników i zapewnić sobie zdrowe otoczenie.

Na co pomaga ozonowanie?

Ozonowanie pomaga w eliminacji bakterii, wirusów, grzybów, pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów. Jest to skuteczna metoda do walki z alergenami, roztoczami oraz szkodliwymi związkami chemicznymi w powietrzu.

Czy ozon jest szkodliwy dla człowieka?

W dużych stężeniach ozon może być szkodliwy dla człowieka. Dlatego ważne jest, aby podczas ozonowania nie przebywać w pomieszczeniu i po zakończeniu procesu dokładnie przewietrzyć wnętrze.

Czy można spać w pokoju po ozonowaniu?

Nie zaleca się spania w pokoju bezpośrednio po ozonowaniu. Należy poczekać kilka godzin i dokładnie przewietrzyć pomieszczenie, aby pozbyć się resztek ozonu.

Ile kosztuje ozonowanie?

Koszt ozonowania zależy od wielkości pomieszczenia oraz czasu trwania procesu. Średnio za ozonowanie pokoju o powierzchni 20 m^2 można zapłacić od 100 do 300 zł.

Ile czasu trzeba ozonować pokój?

Czas ozonowania zależy od wielkości pomieszczenia oraz problemu, z którym chcemy się uporać. Zazwyczaj proces ten trwa od 30 minut do kilku godzin.

Ile trzeba czekać po ozonowaniu?

Po zakończeniu ozonowania zaleca się odczekanie co najmniej 3-4 godzin przed powrotem do pomieszczenia. Następnie należy dokładnie przewietrzyć wnętrze, aby pozbyć się resztek ozonu.